Aktivnosti
Obavijesti
Popis obveznih i izbornih predmeta-I.godina
Popis obveznih i izbornih predmeta-II.godina
Popis obveznih i izbornih predmeta-III.godina
Mogućnosti mentorstva
Opći podaci o doktorskom studiju
Informacije o studijskom programu

 

 

 

III. godina

V. semestar

Tijekom V. semestra student aktivno sudjeluje u različitim izvannastavnim aktivnostima i i uz objavljivanje rezultata ostvaruje određen broj ECTS (minimalno 30 ECTS bodova).
Bodove ostvarene u izvannastavnim aktivnostima predlaže mentor uz suglasnost voditelja studija, a potvrđuje ih Vijeće poslijediplomskog studija.
Također, tijekom V. semestra student treba pripremiti prijavu teme doktorata (ukoliko istu nije ranije prijavio). Prijava teme doktorata nosi 10 ECTS-a.

 

VI. semestar

Izrada disertacije i obrana donosi 30 ECTS-a.

  1. Student mora izraditi doktorsku disertaciju koja mora biti jezično, stilski i tehnički korektno oblikovana i usklađena sa suvremenim postupcima i tehnologijom izrade znanstvenih i stručnih radova;
  2. Student ne mora pisati posebno doktorsku disertaciju ukoliko je napisao 3 znanstvena rada u CC časopisima (što se može zamijeniti s dva CC rada iznadprosječnog impacta ili s jednim radom u časopisu koji ima impact u prvoj trećini za granu u kojoj će student doktorirati), a iste je potrebno povezati u cjelinu prema pravilima koje propisuje Vijeće Poslijediplomskog studija;
  3. Student mora biti glavni autor na svim radovima.

 

Sukladno gore navedenom student mora braniti doktorsku disertaciju pred Povjerenstvom za obranu doktorskog rada.

 

 

   

 

Copyright © Sveučilište u Dubrovniku 2005. Sva prava pridržana.