16. Međunarodna konferencija studija konzervacije - restauracije

09.04.2019, 09:01:40

Odjel za umjetnost i restauraciju Sveučilišta u Dubrovniku organizira šesnaestu po redu Međunarodnu konferenciju studija konzervacije - restauracije.  Skup će se održati od 11. do 13. travnja 2019. godine u Kampusu Sveučilišta u Dubrovniku. Na  konferenciji  će studenti  predstaviti stručne i znanstvene projekte studija konzervacije -restauracije iz Hrvatske i inozemstva. Studenti svoje radove predstavljaju kroz usmena izlaganja ili postere, a najavljeni su radovi preko 70 izlagača i mentora. Službeni jezik konferencije je engleski i konferencija će biti otvorena za javnost.

Institucije koje ove godine sudjeluju su:

Odjel za Umjetnost i restauraciju  Sveučilišta u Dubrovniku (organizator konferencije),          Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu,  Umjetnička akademija u Splitu, Sveučilište u Splitu, Fakultet primijenjenih umjetnosti Sveučilišta umjetnosti u Beogradu, Akademija umjetnosti i dizajna Sveučilišta u Ljubljani,  Akademija primijenjenih umjetnosti Beč, Stieglitz Državna Akademija umjetnosti i dizajna  Sveučilišta u Sankt Peterburgu.