Stipendije Hrvatske školske zaklade

17.04.2019, 13:52:47

Hrvatska školska zaklada, najveća hrvatsko-američka organizacija za stipendiranje nadarenih studenata u domovini raspisala je natječaj za izbor novih stipendista.

Radi se o stipendijama koje može dobiti svaki učenik srednjih škola koji namjerava upisati prvu godinu na jednom od hrvatskih sveučilišta. Primljene molbe izvršni odbor HŠZ procjenjuje na temelju slijedećih kriterija:

• akademska superiornost- prosjek ocjena u svakoj godini srednje skole mora biti najmanje 4.0
  • ekonomska i humanitarna potreba
  • kompletnost molbe
  • jedinstvene kvalitete kandidata uključujući i izvannastavne uključenosti (extracurricular involvement) i volonterizmu u školi i zajednici
  • priznanja i nagrade
  • preporuke od strane škole, crkve, i/ili civilnih vlasti

Student primljen 2019. godine prima punu godišnju stipendiju u iznosu od 2,000.00USD (dva puta godišnje doznačuje se 1,000.00USD).  Stipendija može trajati do pet godina, uključujući tri godine preddiplomski i dvije godine diplomski studija.

Više informacija na http://www.croatianscholarship.org/na-hrvatskom/uvjeti-za-primanje-stipendije/