Obavijest o zaprimanju elektroničkih računa

23.04.2019, 10:11:47

Donošenjem Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi („Narodne novine“, br. 94/18.), Sveučilište u Dubrovniku, kao javni naručitelj, od 1. srpnja 2019. dužno je zaprimati isključivo račune u strukturiranom elektroničkom obliku usklađene s EU normom (elektronički račun ili eRačun). Zakon se primjenjuje na elektroničke račune koji su izdani temeljem ugovora o javnoj nabavi te na elektroničke račune koji su izdani temeljem ugovora/narudžbenica proizašlih iz postupka nabave robe i usluga te provedenih projektnih natječaja procijenjene vrijednosti manje od 200.000,00 kuna te radova procijenjene vrijednosti manje od 500.000,00 kuna.

Sveučilište u Dubrovniku, kao javni naručitelj, elektroničke račune zaprimat će putem centralnog sustava FINA-e „e-Račun za državu“. Sve potrebne informacije o načinima dostave strukturiranih elektroničkih računa usklađenih s EU normom prema centralnom sustavu FINA-e „e-Račun za državu“, možete pronaći na Fininim web stranicama www.fina.hr u rubrici e-Račun u javnoj nabavi.

RAČUN POSLAN MAILOM U PDF FORMATU NEMA STATUS ELEKTRONIČKOG RAČUNA.