Zašto se prijaviti na studijski boravak u inozemstvo?

09.05.2019, 15:00:53

Svakom studentu preporučujemo da iskoristi svaku priliku koja bi mu omogućila studijski boravak u inozemstvu. To je izuzetno vrijedno iskustvo koje prvenstveno uči prihvaćanju i usvajanju novih saznanja, širi vidike i donosi nova prijateljstva. Među brojnim prednostima studiranja u inozemstvu svakako treba istaknuti upoznavanje nove kulture i jezika. Međunarodno iskustvo će povećati i vaše mogućnosti zapošljavanja, budući da većina tvrtki traži zaposlenike koji imaju međunarodno iskustvo. Tijekom boravka u inozemstvu usavršit ćete znanje stranoga jezika i moći ćete lakše komunicirati sa stranim kolegama i partnerima. Upoznat ćete i drugačiji obrazovni sustav pa vještine i metode koje se koriste u inozemstvu možete primijeniti i na matičnom sveučilištu. Osim unapređenja profesionalnih osobina, studiranje u inozemstvu je izvanredna prilika za putovati, doživjeti novu kulturu i nove običaje, vidjeti prekrasne gradove i krajolike.

Informirajte se o svim mogućnostima koje su vam na raspolaganju i upijajte što više novih iskustava.