Edukativna radionica Oblikovanje lutke za izlaganje etnografske nošnje

31.10.2019, 08:53:51

Radionica za konzervaciju-restauraciju tekstila Odjela za umjetnost i restauraciju Sveučilišta u Dubrovniku drugu godinu za redom organizira edukativnu radionicu s temom Oblikovanje lutke za izlaganje etnografske nošnje, a održat će se od 4. do 8. studenoga 2019.

Partneri na projektu su: Hrvatski restauratorski zavod i Dubrovački muzeji (Etnografski muzej).

Radionica je besplatna i otvorena za sve one koji se o ovoj temi žele informirati i nešto naučiti.

Prvoga dana, u ponedjeljak, 4. studenoga, održavaju se predavanja na temu oblikovanja i izrade lutke s konkretnim primjerima iz struke, dok se ostale dane odvija praktičan rad u radionici za konzervaciju-restauraciju tekstila na Sveučilištu u Dubrovniku. Za vrijeme trajanja radionice bit će otvorena izložba postera na temu oblikovanje lutke za izlaganje povijesnih kostima i etnografske nošnje, u auli zgrade sveučilišnoga Kampusa.