Novi projekt FishAqu

19.12.2019, 14:24:36

Zaposlenici Odjela za akvakulturu doc. dr. sc. Josip Mikuš, doc. dr. sc. Tatjana Dobroslavić i asistentica Sanja Grđan sudjelovali su na kick-off sastanku projekta FishAqu -  Knowledge exchange in sustainable Fisheries management and Aquaculture in the Mediterranean region održanom 18. i 19. prosinca u Aveiru, Portugal. Projekt je sufinanciran Erasmus+ programom Europske Unije.

Cilj je projekta uspostaviti diplomski studij akvakulture i ribarstva na četiri sveučilišta u Egiptu – Alexandria University, Arab Academy for Science, Technology and  Maritime Transport, Matrouh University i Aswan University - koji će biti u skladu s europskim obrazovnim sustavom (Bologna proces), a završeni studenti spremni za tržište rada.  U svim koracima od osmišljavanja do pokretanja novog studija pomažu im parteri sa sveučilišta iz zemalja članica EU (Hrvatska - UNIDU, Portugal – UNIAV, Italija -UNIPA, Slovenija- EMUNI).