Stipendije za doktorande

27.05.2011, 15:55:30

Upravni odbor Hrvatske zaklade za znanost raspisao je nove natječaje za stipendije čiji je cilj povećanje istraživačkog standarda, podizanje kakvoće doktorskih studija i promicanje međunarodne mobilnosti mladih istraţivača tijekom doktorskog studija.

HRZZ će sufinancirati doktorsko obrazovanje unutar prioritetnih područja, utvrđenih Strateškim planom:

• asistenata, znanstvenih novaka i stručnih suradnika koji su zaposleni na hrvatskim sveučilištima i znanstvenim institutima i imaju upisan doktorski studij u Hrvatskoj, a za provođenje istraživanja, sudjelovanje u istraživanju ili za doktorsku izobrazbu na međunarodno priznatoj inozemnoj ustanovi s ciljem njihovog znanstvenog profiliranja u okvirima strateških područja HRZZ-a
  • inozemnih doktoranda iz akademskih ustanova, za rad na znanstveno-istraţivačkom projektu u okviru akreditiranog doktorskog studija, u hrvatskim znanstvenim i akademskim ustanovama.

Više informacija o uvjetima kao i rokovima za prijavu možete pronaći na stranicama HRZZ-a: http://www.hrzz.hr/.

Ivan Šuljić
Programski koordinator