SVEUČILIŠTU U DUBROVNIKU DODIJELJENA PROŠIRENA ERASMUS SVEUČILIŠNA POVELJA

06.12.2011, 13:49:20

Temeljem odluke Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizualnu politiku i kulturu (The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency - EACEA), koja djeluje u sklopu Europske komisije u Bruxellesu, Sveučilištu u Dubrovniku dodijeljena je Proširena Erasmus sveučilišna povelja (Extended Erasmus University Charter).

Od prosinca 2009. godine Sveučilište u Dubrovniku nositelj je Standardne Erasmus sveučilišne povelje koja je omogućila mobilnost studenata u svrhu studijskog boravka, mobilnost nastavnog i nenastavnog osoblja, kao i sudjelovanje u aktivnostima poput: pripremnih posjeta, Erasmus intenzivnih jezičnih tečajeva, intenzivnih programa, multilateralnih projekata, mreža te popratnih mjera. Zahvaljujući Proširenoj povelji od slijedeće 2012./2013. akademske godine Sveučilište će moći slati svoje studente i na stručnu praksu u poduzeća i druge organizacije (npr. visokoškolske ustanove u inozemstvu). Tako će se na sljedećem Erasmus natječaju, planiranom za travanj 2012., studenti moći prijaviti, uz mobilnost u svrhu studijskog boravka, i na stručnu praksu u zemljama Europske unije.