Dan koji se čeka

13.12.2011, 16:01:01

Sveučilište u Dubrovniku. Četvrtak, 20. listopada, 2011. Studenti na predavanju u učionici E05. Među njima žamor i buka. Jedni zapisuju bilješke s predavanja, drugi spavaju, treći mislima već ispijaju kavu. Ali dogovor je pao, ide se u studentsku menzu.

Podne je. Studentska menza u hotelu „Ivka“ je otvorena. Studenti nakon predavanja u grupama odlaze na zasluženi ručak i mali odmor. Ulazeći u prostorije menze na vratima ih čekaju nasmiješena lica konobara i uvijek veselih kuhara. Jedni se javljaju poznanicima i kolegama, prepričavajući novosti sa predavanja, dok drugi brzo pripremaju pribor i sve potrebno za ručak. Dočekala ih je i jedna novost, novi stolnjaci na stolovima. Nisu previše obraćali pozornost na to, već su odmah potrčali po hranu. Svi uzimaju isto. Lazanje. Sretni su i zadovoljni, stigli su u pravo vrijeme, bit će lazanja za svakoga. Brzo su ih pojeli, sredili stol i vraćaju se studentskim obvezama. Još ako netko od njih ima bon, dva viška pa ih iznenadi kojom čokoladicom, njihovoj sreći nema kraja.

I tako, oni ponovno čekaju četvrtak, kako u šali kažu „njihov dan“, dan kada su lazanje u studentskoj menzi.

Ana Čupić