Studenti ne prihvaćaju dolazak jeseni

13.12.2011, 19:06:39

Ove godine, jesen je kasnije zakoračila u Dubrovnik. Iako je u ostale gradove stigla puno ranije, u Dubrovniku su se naznake ovog godišnjeg doba vidjele tek 20. listopada. U Grad je ušla u velikom stilu, grmljavinom i kišom. Sudaranje kišobrana i smušenih prolaznika još su  jedan  pokazatelj da je ljeto privedeno kraju.

Studenti još uvijek ne prihvaćaju jesen. Ona za njih znači početak ozbiljnoga rada, a na to još nisu spremni. U studentskoj kantini čuje se samo žamor i smijeh. Nervozi nema traga. Nema ni knjiga ili pak skripta porazbacanih po stolovima, samo kave i pune pepeljare. Za njih je još uvijek ljeto. Jedina naznaka jeseni šareni su kišobrani ispod stolova, ali kišu kao da ne primjećuju. Iako je sve oko njih tmurno oni se i dalje smiju.

Magdalena Marelja