Studentski dom gradit će se krajem godine

24.01.2012, 17:43:15
Studentski dom gradit će se krajem godine

Županija dubrovačko - neretvanska izdvojit će milijun i pol kuna za izradu projektne dokumentacije budućeg studentskog doma u Dubrovniku, a ugovor o sufinanciranju potpisali su 19. siječnja rektor Sveučilišta u Dubrovniku Mateo Milković  i župan dubrovačko-neretvanski Nikola Dobroslavić.

Vrijednost projekta je šest milijuna kuna, naveo je rektor Milković, a u jednakim omjerima financiraju je Županija, Grad Dubrovnik, resorno ministarstvo, te Sveučilište kao inicijator.

Procjena je kako će nakon prikupljanja sve potrebne dokumentacije koncem 2012.  krenuti  gradnja, u jedinom sveučilišnom gradu u Hrvatskoj koji je još uvijek bez studentskoga doma.

Gradnja će se realizirati na parceli bivše Stanice za južne kulture u Čokolinu koja je pripojena Sveučilištu.

Dobroslavić je podsjetio na sporazum o suradnji koji je Županija potpisala sa Sveučilištem te nekoliko drugih projekata - potporu Županije za gradnju sveučilišnog kampusa, realizaciju projekta MARIBIC na Bistrini te dislokaciju dijela sveučilišnog studija u Ploče.

Aida Hadžić

Slika: http://www.scdu.hr/student_dom