Peti Sajam poslova u Hrvatskoj

21.03.2012, 18:54:55
 Peti Sajam poslova u Hrvatskoj

Mjesec ožujak već se petu godinu za redom u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje obilježava kao mjesec Sajmova poslova.

Prvi Sajam poslova održao se u Splitu 1. ožujka 2012. ,a nakon toga su u programu  još 22 grada, među ostalima i u Dubrovniku, u prostorijama Sveučilišta u Dubrovniku.

Kroz Sajmove poslova ostvaruje se direktan kontakt između poslodavaca i potencijalnih radnika, potiče se na  aktivnost u traženju posla te se pružaju informacije o mogućnostima obrazovanja, volontiranja, stipendiranja i cjeloživotnog učenja.

Sajmovi se organiziraju uz podršku partnera na lokalnoj razini, a namijenjeni su poslodavcima, nezaposlenim osobama, studentima, učenicima završnih razreda osnovnih i srednjih škola.

Svi zainteresirani mogu sudjelovati u brojnim radionicama, okruglim stolovima, forumima, tribinama i prezentacijama koje organiziraju  predstavnici Zavoda za zapošljavanje i poslodavci u okviru Sajma.

Leona Rašica