Predavanje o socijalnom kapitalu

22.03.2012, 13:52:48
Predavanje o socijalnom kapitalu

Doc.dr.sc. Berto Šalaj, profesor s Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, održao je predavanje 21. ožujka 2012. na Sveučilištu u Dubrovniku. Tema predavanja bila je socijalni kapital, kako ujedno glasi i naslov njegove knjige.

Kao tri najvažnije odrednice socijalnog kapitala istaknuo je norme, mreže uzajamnosti i povjerenje među pripadnicima iste političke zajednice. Pri kraju predavanja iznio je zaključak da je u Hrvatskoj razina povjerenja u političku zajednicu slabija nego u ostalim demokratskim zemljama, nakon čega su studenti postavljali pitanja i iznosili svoja mišljenja.

Predavanju su prisustvovali studenti prve i treće godine Odjela za komunikologiju, a pročelnik Odjela, prof.dr.sc. Pero Maldini pozvao je predavača da nastavi započetu tradiciju i dogodine održi još koje predavanje.

Leona Rašica

Fotografija: http://vlastavujacic.wordpress.com