Priznavanje ECTS-a i razdoblja mobilnosti

13.02.2011, 10:23:35

Svi studenti koji žele otići na razmjenu, dužni su proučiti i usporediti studijske programe matičnog i inozemnog sveučilišta te izabrati kolegije koje bi mogli slušati i polagati u inozemstvu. Studentima se preporučuje da pažnju obrate na jezik na kojem se izvodi nastava.

Prije odlaska na mobilnost sa odabranim studentima se sklapa Sporazum o priznavanju razdoblja mobilnosti (Learning agreement), u kojem će biti naveden popis kolegija koje će student pohađati na inozemnoj ustanovi uz pripadajući broj ECTS bodova. Sklapanjem ovog ugovora jamči se priznavanje ECTS bodova stečenih tijekom mobilnosti u inozemstvu, kao i razdoblje provedeno na inozemnoj instituciji.

Svaka izmjena/nadopuna dokumenta Learning Agreement moguća je ukoliko za to postoje objektivni razlozi i to mjesec dana od dolaska studenta na stranu visokoškolsku ustanovu. Svaka naknadna izmjena/nadopuna koja se pokaže nužnom treba se dogovoriti između sve tri strane, te unijeti u Learning Agreement što prije.