Poluzavršnica prvenstva Hrvatske – skupina jug u futsalu

29.04.2013, 11:32:07
Poluzavršnica prvenstva Hrvatske – skupina jug u futsalu

MALONOGOMETAŠI SVEUČILIŠTA U DUBROVNIKU OSTVARILI PLASMAN NA DRŽAVNO

Malonogometaši Sveučilišta u Dubrovniku, kao prvoplasirani u skupini jug, izborili su u srijedu 24. travnja u Gospiću nastup na završnici Hrvatskog sveučilišnog sportskog prvenstva, koje će se sredinom svibnja tekuće godine održati u Puli. Podsjetimo, u prva dva kola poluzavršnice natjecanja u futsalu za studente “Unisport 2013.” u Splitu Dubrovčani su ostvarili maksimalan učinak s dvije uvjerljive pobjede – protiv Veleučilišta Nikole Tesle u Gospiću 4:1 te Sveučilišta u Zadru 10:0. S gol-razlikom +13 i dva boda više naspram Sveučilišta u Rijeci i Splitu “crveno-crni” su u preostala dva kola u gospićkoj gradskoj dvorani remizirali protiv Riječana (1:1), a u odlučujućem dvoboju kontra Splićana također su izborili neriješeno (4:4). Bila su to dva zasigurno najbolja dvoboja ovog dvokola; protiv riječkih studenata dominirale su obrane vratara (pogotovo našeg Primića), obje su momčadi propustile puno izglednih prilika, ali konačan rezultat više je išao na ruku Dubrovčanima koji su furiozno krenuli u odlučujući dvoboj. Vodili su čak s 3:0, potom su protivniku dozvolili da preokrene rezultat, ali ipak pogotkom Gavrilice na kraju je završilo 4:4. Tako su u “zatvorenom krugu” s 10 osvojenih bodova između Dubrovčana, Riječana i Splićana naši studenti zbog najboljeg omjera postignutih i primljenih pogodaka osvojili prvo mjesto u skupini, a društvo u Puli pravit će im Sveučilište u Splitu. Za Sveučilište u Dubrovniku u gospićkom raspletu za državno igrali su: Zoran Primić, Marko Dadić, Stjepan Gavrilica, Denis Hasanović, Maro Kalauz, Marko Medar, Ivan Perić, Stjepan Rezo, Mato Šimunović i Alen Turuk, a momčad su vodili Ivan Cetinić i Hrvoje Šimunović, uz profesora Điva Bana. Ovome dodajmo kako će na pulskom Final fouru za naslov studentskog prvaka Hrvatske Dubrovčani u polufinalu igrati protiv drugoplasiranih u skupini sjever (Sveučilište u Zagrebu), dok će Splićani odmjeriti snage s prvoplasiranim - Veleučilištem Vern, braniteljem naslova prvaka s prošlogodišnjeg završnog turnira u Zagrebu.