Održano predavanje „Razgovarajmo o mentalnom zdravlju“

30.04.2013, 12:27:49

Studentski savjetovališni centar, kolegij Tjelesna i zdravstvena kultura  organizirali su predavanje „Razgovarajmo o mentalnom zdravlju“.

Djelatnice Odjela za mentalno zdravlje Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije održale su studentima Sveučilišta Dubrovnik  29. travnja 2013. g. predavanje na temu „Razgovarajmo o mentalnom zdravlju“. Naime, istraživanja provedena u Hrvatskoj pokazala su da 45% studenata tijekom studiranja navodi subjektivan osjećaj depresije te da je na fakultetima podjednak omjer depresivnih djevojaka i mladića. Zabrinjavajuć podatak je da su se u posljednjih 13 godina depresivne smetnje među studentima udvostručile. Nadalje, 90% studenata se tijekom studija suočava s blažim i prolaznim smetanjama u vidu napetosti, tjeskobe i nesigurnosti, a čak 25% se suočava s dugotrajnim i ozbiljnim psihičkim problemima. Zainteresirani studenti raspravljali su o očuvanju mentalnog zdravlja u suvremenom društvu. Između ostalog, raspravljalo se o važnosti prepoznavanja prvih simptoma narušenog mentalnog zdravlja te načinima njegova očuvanja.