Završnica Sveučilišnog športskog prvenstva „UniSportHR Finals 2013.“

22.05.2013, 14:19:55

Malonogometaši Sveučilišta u Dubrovniku osvojili su četvrto mjesto na završnom turniru Sveučilišnog športskog prvenstva „UniSportHR Finals 2013.“ koje se od 16. do 19. svibnja održalo u Puli. Nakon što su u Gospiću bili prvi u kvalifikacijama, prvi protivnik u polufinalu, koje se igralo u obnovljenoj dvorani Doma sportova Mate Parlov, bilo im je Sveučilište u Zagrebu, ali bez Reza i Hasanovića realno je teško bilo očekivati više od poraza. Dubrovčani su odolijevali desetak minuta u prvom poluvremenu i tada su se Primićeva vrata „otključala“ te su do kraja susreta Zagrepčani postigli još tri pogotka za konačnih 0:4. Dan kasnije u borbi za treće mjesto dubrovački su studenti položili oružje i kontra Sveučilišta u Splitu. Nakon vodstva Dubrovčana (Gavrilica), Splićani su preokrenuli rezultat i do kraja postigli još dva pogotka, da bi Perić tek ublažio poraz (2:4). Sveučilište u Dubrovniku u Puli je igralo u sastavu: Zoran Primić, Alen Turuk, Mateo Vodopić, Antonio Pijević, Marko Dadić, Ivan Perić, Stijepo Gavrilica, Maroje Brbora i Mato Šimunović. Osim futsala, naši su studenti nastupili i u odbojci na pijesku (Marko Relić, Matteo Usich). U prvom susretu izgubili su od Sveučilišta u Zagrebu 0:2 (9:21, 12:21), a pobjedom protiv Veleučilišta Vern 2:0 (21:11, 21:12) dobili su šansu boriti se za odličja. Ipak, na tom putu ispriječilo im se Sveučilište u Rijeci koje je na kraju slavilo s 2:0 u setovima (21:12, 21:17) te se dubrovački par, u konkurenciji osam momčadi, morao zadovoljiti petim mjestom.