Sveučilišno Prvenstvo Hrvatske u sportovima s reketom

21.10.2013, 10:16:55
Sveučilišno Prvenstvo Hrvatske u sportovima s reketom

Badmintonaši Sveučilišta u Dubrovniku ekipno drugi, Đilović treći pojedinačno

Studenti(ce)  Sveučilišta u Dubrovniku nastupili su 17. listopada u Zagrebu na Sveučilišnom Prvenstvu Hrvatske u tenisu, stolnom tenisu i badmintonu. Na terenima Badmintonskog centra MAX na Zagrebačkom velesajmu naši badmintonaši (Joško Đilović, Frano Lubura, Pero Barkidžija) ekipno su osvojili srebrno odličje, pobjedama protiv Veleučilišta Vern 2:0 i porazom istim rezultatom od Sveučilišta u Zagrebu. Doduše, ekipna konkurencija bila je, ipak, bitno “okrnjena”, budući da su u posljednji trenutak nastupe otkazala čak tri Sveučilišta te je cjelokupni badmintonski turnir odigran u jednom danu. Joško Đilović je u 1. kolu kontra domaćina turnira izgubio meč od Juraja Denžića 0:2 (23:25, 5:21), dok je Frano Lubura očekivano izgubio od Zvonimira Đurkinjaka 0:2 ( 9:21, 7:21). Za ilustraciju jačine Zagrepčana dovoljno govori podatak da je Đurkinjak u paru sa Zvonimirom Halblingom osvojio prvo mjesto na Mediteranskim igrama u Turskoj koncem lipnja ove godine, na rang ljestvici je među 50-ak igrača svijeta te profesionalno igra badminton u Danskoj. Denžić je za razliku od Đilovića i danas aktivni igrač te je njegova bolja kondicijska pripremljenost presudila u ovom srazu. Dubrovčani su u 2. kolu bili uvjerljivi protiv “vernovaca”, pobjedama Lubure protiv Bilića 2:0 (21:5, 21:11) te Barkidžije nad Kalaicom istim rezultatom (21:13, 21:13). U pojedinačnoj konkurenciji od osam igrača Đilović je ostvario pet pobjeda i dva poraza, što mu je bilo dovoljno za brončano odličje, Lubura je s tri pobjede i četiri poraza na kraju bio peti, dok je Barkidžija s dvije pobjede i pet poraza osvojio šesto mjesto.

Stolnoteniska ekipa našeg Sveučilišta (Barbara Vlahović, Aida Hadžić, Julia Mačinković) izgubila je susrete protiv Osijeka (0:3), Splita (1:3), Rijeke (1:3) i Zagreba (0:3), a “prvi reket” Vlahović odustala je od nastupa u pojedinačnoj konkurenciji.