DOLAZNI STUDENTI U AKADEMSKOJ 2014./2015. GODINI

28.01.2015, 15:18:10

U zimskom semestru 2014./2015. na Sveučilište u Dubrovniku došla su 33 studenta, od toga 31 student u okviru programa Erasmus+, a dvoje studenata kroz CEEPUS program. Studenti dolaze iz 13 zemalja EU: Češka, Estonija, Španjolska, Rumunjska, Njemačka, Francuska, Poljska, Slovenija, Slovačka, Italija, Austrija, Litva i Portugal. Najveći broj studenata, njih 20, pohađat će nastavu na Odjelu za ekonomiju i poslovnu ekonomiju, 12 ih je na Odjelu za komunikologiju a jedna je studentica na Odjelu za restauraciju. S obzirom na to da se strani studenti za boravak na našem Sveučilištu u ljetnom semestru mogu prijavljivati do sredine studenoga 2014., a da je više od 15 studenata već iskazalo želju za dolaskom, pretpostavljamo da će u akademskoj 2014./2015.  na Sveučilištu u Dubrovniku boraviti više od 50 stranih studenta kroz programe razmjene Erasmus+ i CEEPUS. Uspoređujući to s prošlom, akademskom 2013./2014. godinom, kada je u cijeloj akademskoj godini bilo 35 studenata, bilježimo povećanje od gotovo 100 posto!

Stranim studentima Služba za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Dubrovniku organizirala je Orijentacijski tjedan (Orientation week) u kojem su se susreli sa nastavnicima i zaposlenicima Sveučilišta, dobili sve potrebne informacije vezane uz studiranje u Dubrovniku, te su imali i društveni program.

Što se tiče odlaznih studenta, u akademskoj 2014./2015. na mobilnost u svrhu studijskog boravka odlazi 15 studenta Sveučilišta u Dubrovniku i to u sljedeće države: Poljska, Njemačka, Španjolska, Velika Britanija, Slovenija, Austrija.

Sveučilište u Dubrovniku trenutno ima više od 60 potpisanih Erasmus+ ugovora sa europskim sveučilištima.