Darmasiswa STIPENDIJE

28.01.2015, 15:21:53

Darmasiswa RI program je bez-diplomski školski program koji nudi indonezijska vlada stranim studentima iz zemalja koje imaju diplomatske odnose s Indonezi- jom, sa svrhom učenja indonezijskog jezika (Bahasa), umjetnosti, glazbe, obrta i drugih područja na 46 odabranih ustanova višeg školstva u različitim indonezi- jskim gradovima. Ovaj program je organiziran od strane Ministarstva prosvjete i kulture (MoEC) u suradnji s Ministarstvom vanjskih poslova (MoFA).Glavna svrha ovog programa je povećati i potaknuti interes za indonezijskim jezikom te indonezijskom kulturom među stranim državljanima. Također je osmišljen kako bi se poboljšalo uzajamno razumijevanje i omogućila jača kulturna veza među zemljama. Interes međunarodnih studenata za sudjelovanje u ovom programu stalno se povećava iz godine u godinu, pogotovo u posljednjih pet godina.

Više informacija o ovom programu pronađite u priloženom pdf. dokumentu.