Prvenstvo Sveučilišta u malom nogometu 2014.

13.02.2015, 16:43:18
Brodostrojari s druge godine penalima do naslova

U izuzetno zanimljivom i neizvjesnom finalnom ogledu protiv brucoša s prve godine Nautike „brodostrojari“ su u zadnjoj minuti susreta uspjeli izjednačiti (1:1) te u izvođenju kaznenih udaraca „s bare na baru“ s 3:1 svladati „nautičare“. Za pobjedničku momčad igrali su: Dominik Musladin, Vido Kuliman, Antun Šakić, Antonio Stjepović, Pavo Lukačević i Pero Daničić, dok su poraženi nastupili u sastavu:  Mario Lončarica, Niko Vlahušić, Ante Džamarija, Željko Čuljak i Dominik Kordić.  Podsjetimo, pobjednik turnira za ovu akademsku godinu je godinu dana ranije u finalu uvjerljivo izgubio od  studenata s treće godine Nautike (4:8) te im je ovaj naslov ujedno poslužio kao svojevrsno „iskupljenje“ za sve tada propušteno. U polufinalnim dvobojima Nautika 1 je s uvjerljivih 7:0 svladala momčad Dvaput prvi, dok su Brodostrojari 2 bili bolji od Ekipe IT rezultatom 5:2. Kuriozitet je da je pobjednička momčad turnira do polufinala došla pobjedama „za zelenim stolom“, budući da im se protivnici u skupini nisu pojavili na igralištu u zakazano vrijeme. Ovome dodajmo  kako su, uz pobjednike skupina, studenti s prve godine IT menadžmenta (Ekipa IT) u polufinale  ušli kao najbolja drugoplasirana momčad.

Rezultati:

skupina A

Nautika 2 – Dvaput prvi  2:4

Dvaput prvi – Janovicz  12:4

Nautika 2 – Janovicz  5:2

skupina B

Kako bilo – Nautika 1  2:5

Nautika 1 – Ekipa IT   2:2

Kako bilo – Ekipa IT   0:3 b.b.

skupina c

Marketing – Erasmus   9:8

Erasmus – Brodostrojari 2   0:3 b.b.

Marketing – Brodostrojari 2  0:3 b.b.

Polufinale:

Dvaput prvi – Nautika 1  0:7

Brodostrojari 2 – Ekipa IT  5:2

Finale:

Nautika 1 – Brodostrojari 2  1:1 (1:3 penalima)