Gostujuće predavanje Mara Kulaša

24.03.2015, 13:50:20

Maro Kulaš, generalni direktor Hotela Kalamota Island Resort by Karisma, održao je predavanje s temom Važnost i metode samopromocije u pregovaranju s potencijalnim poslodavcem u sveučilišnoj zgradi Odjela za ekonomiju i poslovnu u utorak, 24. ožujka 2015.

Studentima Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju približio je proces zapošljavanja u hotelskoj industriji, a govorio je o svom osobnom iskustvu i putu do direktora Hotela. Prenio im je kako bi trebao izgledati dobar životopis i motivacijsko pismo, te kako voditi razgovor za posao. Dao je studentima puno dobrih i loših primjera iz prakse te ih uputio da budu proaktivni. Savjetovao je studente da raspitaju o tvrtki koja raspisuje natječaj i o konkretnom poslu prije razgovora te da su najbolji kandidati oni koji sebe znaju najbolje predstaviti ili prodati. Neverbalna komunikacija važan je dio zapošljavanja pa je tako, između ostaloga, sugerirao da se treba odjenuti primjereno, jer je prvi dojam jako bitan.