Održan 16. "Semper Primus"

06.11.2015, 12:09:40
Održan 16.

Veterani Dubrovnika najbolji

Šesnaesta po redu Međunarodna studentska regata veslačkih osmeraca „Semper Primus 2015.“ održana je u subotu 24. listopada na 1201 metar dugoj stazi akvatorija gruške luke (start na Kantafigu, cilj na glavnom mulu). Konkurenciju je sačinjavalo ukupno 14 posada u 3 discipline, a veslalo se u idealnim vremenskim uvjetima. Organizator ovog tradicionalnog veslačkog druženja bio je Studentski zbor Sveučilišta u Dubrovniku, uz suorganizatore Sveučilište u Dubrovniku, Hrvatski sveučilišni sportski savez, Sveučilišni sportski savez Grada Dubrovnika, Hrvatski veslački savez, Veslački savez Dalmacije, Veslački savez Zagreba, Veslački klub Neptun i Studentski centar Sveučilišta u Dubrovniku. U prvoj utrci gradova veterana prvo mjesto pripalo je Dubrovniku, drugo Zagrebu, a treće Metkoviću. Potom su na red došle studentice, gdje je u utrci osmeraca najbolji rezultat ostvario Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, srebro je pripalo Sveučilištu u Splitu, a bronca Wroclaw Universityju (Poljska). Šlag na kraju bila je utrka muških posada, gdje su prvi kroz cilj prošli studenti Sveučilišta u Splitu, Veleučilište u Vukovaru zauzelo je drugo mjesto, a treće Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Sveučilište u Dubrovniku, u konkurenciji pet osmeraca, na kraju je zauzelo četvrto mjesto.