english English

Studentsko prvenstvo Hrvatske u plivanju i vaterpolu

24.12.2015, 12:17:11

Vaterpolisti Sveučilišta osvojili 6. mjesto

Nacionalno sveučilišno i veleučilišno prvenstvo u plivanju i vaterpolu – UniSport WATERS – održano je 5. i 6. prosinca na riječkim bazenima Kantrida, a okupilo je predstavnike sa deset hrvatskih visokoškolskih institucija. Titulom vaterpolskog prvaka za 2015./2016. godinu okitilo se Sveučilište u Splitu nakon pobjede 8:5 u finalu nad ekipom Sveučilišta u Zagrebu. Bronca je pripala Sveučilištu J.J. Strossmayer iz Osijeka, dok je domaća ekipa – Sveučilište u Rijeci – kao četvrta plasirana,  ostala bez odličja.

Ekipa našeg Sveučilišta nije se uspjela plasirati u polufinale igubivši u utakmicama u skupini od Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Splitu. Plasmanom 3. mjesta u skupini nas je očekivao okršaj za 5. mjesto na turniru. IPak, u spornoj utakmici slavila je ekipa Tehničkog Veleučilišta Zagreb, koja nas svladala rezultatom 10:9 nakon boljih izvođenja peteraca.

Za momčad Sveučilišta u Dubrovniku nastupili su: Frano Nižić, Tino Cvjetković, NIkša Matušić, Jakša Đurković, Ivan Miličević, Mario Šopar, Tomi Duždević, Ivan Jurić, Toni Rozić, Mato Miloslavić i Jure Čučka, uz voditelje Deana Kontića i Luke Vrdoljaka.

U plivačkom dijelu natjecanja, boje Sveučilišta u Dubrovniku je branio Mateo Arneri koji je u disciplini 50 m slobodno ukupno zauzeo 12. mjsto.

Domaćini Riječani su slavili u ukupnom plivačkom poretku, podijelivši prvo mjesto i 177 bodova sa Zagrepčanima, dok je treće mjesto u plivanju pripalo ekipi Sveučilišta u Splitu. U muškoj plivačkoj konkurenciji, najuspješnijima su se pokazali Zagrepčani s 98 bodova, dok je drugo mjesto pripalo Riječanima s os

Domaćini Riječani su slavili u ukupnom plivačkom poretku, podijelivši prvo mjesto i 177 bodova sa Zagrepčanima, dok je treće mjesto u plivanju pripalo ekipi Sveučilišta u Splitu. U muškoj plivačkoj konkurenciji, najuspješnijima su se pokazali Zagrepčani s 98 bodova, dok je drugo mjesto pripalo Riječanima s osvojenih 87 bodova. Splićani su bili treći sa 75 bodova, a četvrto mjesto zauzelo je Tehničko veleučilište Zagreb s ukupno 45 bodova. U ženskoj konkurenciji su prvoplasirani i drugoplasirani zamijenili mjesta pa su tako najbolje bile Riječanke sa 90 bodova, ispred ekipe Sveučilišta u Zagrebu koja je osvojila 79 bodova. Ženska ekipa Sveučilišta u Puli bila je treća sa 73 boda, dok su Splićanke ekipno zauzele četvrto mjesto sa 57 bodova.

vojenih 87 bodova. Splićani su bili treći sa 75 bodova, a četvrto mjesto zauzelo je Tehničko veleučilište Zagreb s ukupno 45 bodova. U ženskoj konkurenciji su prvoplasirani i drugoplasirani zamijenili mjesta pa su tako najbolje bile Riječanke sa 90 bodova, ispred ekipe Sveučilišta u Zagrebu koja je osvojila 79 bodova. Ženska ekipa Sveučilišta u Puli bila je treća sa 73 boda, dok su Splićanke ekipno zauzele četvrto mjesto sa 57 bodova.