Dan otvorenih vrata Odjela za umjetnost i restauraciju

20.04.2016, 15:06:35

Dan otvorenih vrata Odjela za umjetnost i restauraciju održao se 20. travnja 2016. u Kampusu Sveučilišta u Dubrovniku.

Studenti su na Danu otvorenih vrata predstavnicima kulturnih, umjetničkih i znanstvenih institucija predstavili radionice drva, tekstila, metala, keramike i papir, te na taj način pokazali koja znanja i vještine stječu tijekom studiranja. S druge strane, predstavnici tih institucija predstavili su svoj rad i dugogodišnje iskustvo te su govorili o oblicima suradnje sa Sveučilištem. Institucije koje su sudjelovale su: Restauratorski odjel u Dubrovniku, Restauriranje namještaja Depolo, Znanstvena knjižnica Dubrovnik, Hrvatski restauratorski zavod, Muzeji i galerije Konavle, Muzeji Dubrovnik, Umjetnička galerija Dubrovnik, Konzervatorski odjel u Dubrovniku. Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Dubrovnik, u okviru Dana otvorenih vrata Odjela, predstavili su Mjere aktivne politike zapošljavanja za mlade, a studentima je pročelnik Odjela doc. dr. sc. Denis Vokić predstavio i Pravilnik o stručnim zvanjima u konzervatorsko-restauratorskim djelatnostima te uvjetima i načinu njihova stjecanja. Program Dana otvorenih vrata izazvao je veliki interes i studenata i predstavnika institucija s kojima Odjel surađuje. Cilj je Dana otvorenih vrata bio održati kontinuitet suradnje između Odjela za umjetnost i restauraciju Sveučilišta u Dubrovniku i relevantnih institucija. Također, dio predstavnika institucija već je iskazalo interes za angažiranjem studenata Odjela za umjetnost i restauraciju.

Dan otvorenih vrata započeo je pozdravnim govorima prorektorice za poslovanje izv. prof. dr. sc. Ivone Vrdoljak Raguž i pročelnika Odjela doc. dr. sc. Denisa Vokića.