Rektor prof. dr. sc. Nikša Burum primio Alumija Sveučilišta Mihovila Španju

21.06.2017, 14:25:28

Rektor Sveučilišta prof. dr. sc. Nikša Burum primio je danas u Rektoratu bivšeg studenta Odjela za komunikologiju Mihovila Španju i čestitao mu na priznanju za poseban doprinos razvoju Erasmus programa. Priznanje je Španji uručeno u prigodi proslave 30. obljetnice programa Erasmus+ u Strasbourgu 13. lipnja 2017. Naime, Španja je u akademskoj 2012./2013. sudjelovao u Erasmus programu mobilnosti poradi obavljanja stručne prakse, koju je proveo u sjedištu Međunarodnoga paraolimpijskog odbora u Bonnu, Njemačka. Priznanja su se dodijelila na plenarnoj sjednici Europskog parlamenta, a dodjeljivalo se Erasmus+ alumnima koji imaju posebnu priču iza sebe i svojim su aktivnostima pridonijeli zbližavanju Europljana, poticanju socijalne kohezije i pomoći u izgradnji bolje zajednice. Također, Španja je sudjelovao i u debati o budućnosti Erasmus+ programa, tako da je nazočnima prepričao svoje iskustvo.