Istraživački seminar na Odjelu za ekonomiju i poslovnu ekonomiju

05.10.2017, 13:14:12

Prof. Ljubica Knežević Cvelbar s Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Ljubljani održala je danas na Odjelu za ekonomiju i poslovnu ekonomiju istraživački seminar s temom „Okolišno prihvatljivo ponašanje u turizmu“, na kojem je predstavila najnovije spoznaje vezane uz ponašanje turista i čimbenike ekološke psihologije. Profesorica Knežević Cvelbar prezentirala je rezultate istraživanja triju studija koje su provedene u slovenskim hotelima. U fokusu tih istraživanja bilo je podizanje razine svijesti turista za okruženje i načini utjecaja na mijenjanje ponašanja turista i njihovu usmjerenost na okolišno prihvatljivo ponašanje.

Prof. Knežević Cvelbar je gostujuća profesorica na brojnim europskim i svjetskim sveučilištima a aktivno je uključena u niz istraživačkih projekata financiranih iz fondova Europske unije. Ovaj istraživački seminar jedan je u nizu ovakvih događanja – seminara, gostujućih predavanja itd., koje organizira Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju.