Dani mađarske kulture

13.10.2017, 14:40:09

Počasni Konzulat Mađarske u Dubrovniku i Mađarski institut u Zagrebu organiziraju po drugi put Dane mađarske kulture u Dubrovniku (11. – 12. 10. 2017.) uz potporu Sveučilišta u Dubrovniku i Dubrovačkih knjižnica. Svečano otvaranje i program započinju u srijedu 11. listopada 2017. u 11.30  u amfiteatru Sveučilišnog Kampusa otvaranjem izložbe Hrvatski odjek mađarske revolucije 1956. godine. Izložbu otvaraju počasna mađarska konzulica doc. dr. sc. Katja Bakija i autor dr.sc. Dinko Šokčević. Nakon toga susret s s mađarskom književnošću upriličit će se kroz predstavljanje zbirke pjesama jednog od najvećih mađarskih pjesnika 20. stoljeća Jánosa Pilinszkyja Čovjek je ovdje nedostatan za ljubav.  U četvrtak 12. listopada 2017. u 19.30 u Saloči od zrcala (Narodna knjižnica, Od Puča 6) održat će se koncert mađarskog glazbenog sastava PásztorHóra, a poslije toga otvorit će se izložba nagrađenih fotografskih radova  Tokaj – dio Unesco-ve svjetske baštine uz degustacija svjetski poznatog tokajskog vina.