Studenti i nastavnici Odjela za akvakulturu na najvećoj europskoj konferenciji akvakulturi

23.10.2017, 15:31:07

Odjel za akvakulturu bio je suorganizator najveće konferencije iz tog područja „Aquaculture Europe 2017“ koja se proteklog tjedna održala u Hotelima Valamar, a na kojoj je bilo registrirano čak 1650 sudionika. Na skupu su sudjelovali i studenti i nastavnici Odjela za akvakulturu, pri čemu su predstavljeni i rezultati istraživanja koja se provode na Odjelu. Posebno treba istaknuti odličan posao koji su odradili studenti akvakulture koji su bili uključeni i u organizaciju konferencije kao i u razne aktivnosti i poslove tijekom održavanja skupa. Za studente je ovaj događaj predstavljao vrijedno iskustvo sudjelovanja na velikom međunarodnom kongresu, upoznavanja stručnjaka iz različitih područja akvakulture kao i druženja s kolegama s inozemnih sveučilišta.

Organizator Konferencije koja se svake godine održava u drugom gradu je Europsko udruženje akvakulture (European Aqauculture Society). Ovogodišnji skup organiziran je u Dubrovniku, između ostalog i zbog blizine Malostonskog zaljeva u kojem se uzgajaju europske plosnate kamenice vrhunske kvalitete, a koje je ujedno i jedino mjesto na području cijele Europe koje nije pogođeno pojavom bolesti koja je uništila ostala europska uzgajališta.