Studijski izlet u Popovo

02.11.2017, 10:48:28
Dana 30. listopada studenti Povijesti Jadrana i Mediterana boravili su na studijskom izletu u dubrovačkom zaleđu, u Popovu. U sklopu kolegija Religijska povijest jadranskog i mediteranskog prostora i Hodočašća na Mediteranu studenti su posjetili ostatke starohrvatske crkve Sv. Petra u Zavali gdje im je prof. arheologije Snježana Vasilj govorila o arheološkim ispitivanjima koja su u tijeku. Studenti su posjetili i župnu crkvu Rođenja Blažene Djevice Marije iz 16. stoljeća u Ravnom te pravoslavni manastir Zavala iz 1514. godine. Također su posjetili špilju Vjetrenicu, Biospeleološki muzej Vjetrenica te rodnu kuću Nikole Boškovića, oca najpoznatijeg hrvatskog znanstvenika Ruđera Josipa Boškovića, u Orahovu Dolu.