Završna konferencija projekta CoRE

29.11.2017, 12:00:11

Završna konferencija prekograničnog projekta „Istraživanje i podizanje svijesti u prevenciji zaštite okoliša i uspostavljanje veće sigurnosti i mjera za zaštitu pomorskog dobra u prekograničnom području Republike Hrvatske i Crne Gore – CoRE“, na kojem je jedan od partnera Institut za more i priobalje, održala se u sveučilišnom Kampusu. Treći je to zajednički IPA projekt, a vrijednost je ovoga bila oko 600 tisuća eura. Vinka Kolić,ravnateljica Hrvatskog hidrografskog instituta iz Splita, ovom je prigodom naglasila da su, između ostalih, rezultati projekta nove nautičke karte područja koja su izmjerena i da je nabavljena skupa oprema za istraživanje te je dodala da će sljedeće godine prijaviti novi projekt kako bi se suradnja nastavila. Luka Mitrović, direktor Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore, istaknuo je da se s pomoću novaca iz ovoga projekta Zavod osposobio za samostalan rad i kako se željelo pronaći neke od problema koji se pojavljuju na području Dubrovačko-neretvanske županije i u crnogorskom primorju.