Priprema za provedbu novoga postupka javne nabave izgradnje

19.10.2017, 11:20:03

Temeljem odredbi Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine“ br. 90/11, 83/13, 143/13 i 13/14), a postupajući po rješenju Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave (DKOM) i uz konzultaciju sa Središnjom agencijom za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU), Sveučilište u Dubrovniku je u srpnju donijelo odluku o poništenju postupka javne nabave izgradnje.

Odmah se pristupilo pripremi za provedbu novoga postupka javne nabave. S obzirom da je u međuvremenu stupio na snagu novi Zakon o javnoj nabavi („Narodne novine“ br. 120/16) trebalo je provesti prethodno savjetovanje s javnosti, koje je provedeno u kolovozu, na koje nije bilo odaziva. Potom se pristupilo opsežnom usklađenju troškovnika izgradnje Studentskoga doma i dokumentacije o nabavi s odredbama novoga Zakona i podzakonskih akata, a održan je i poseban sastanak Projektnoga tima (17. listopada 2017.) s glavnim projektantom i njegovim suradnicima, na kojem je detaljno raspravljena ta problematika. Potom je prihvaćena ponuda projektanta AT.AR. d.o.o. i ugovorena dorada troškovnika izgradnje kompleksa studentskoga doma s rokom izrade od 30 dana.