Izložba „Kroz dječje oči – drugi susret“

17.01.2018, 08:45:13

Otvaranje izložbe Kroz dječje oči – drugi susret održalo se 16. siječnja 2018. u Galeriji Dulčić Masle Pulitika. Autori izložbe su djeca s poteškoćama u razvoju koja su od listopada 2015. do listopada 2017. godine pohađala radionice izrade keramike na Sveučilištu u Dubrovniku i na njima izradila keramičke predmete različite tematike. Te su radionice dio programa neformalnoga obrazovanja Sveučilišta u Dubrovniku. Ciljevi radionica bili su: upoznavanje djece (i odraslih) s medijem keramike, poticanje kreativnosti, jačanje koncentracije, unapređivanje fine motorike, poticanje socijalizacije kroz suradnju, prihvaćanje pravila i zajedničko druženje.

Ovo je druga izložba s radovima navedene djece uključene u radionice i za razliku od prošlogodišnje koja se održala u palači Sponza u siječnju 2017., posjetitelji će prilikom otvaranja izložbe biti u mogućnosti donirati sredstva ili kupiti izložene predmete, a sva će se sredstva utrošiti u daljnji rad s djecom.

Izložbu su financijski podržali Studentski centar Dubrovnik i Elite Travel.