Dubrovački simfonijski orkestar i Sveučilište u Dubrovniku organizirali koncert

15.03.2018, 15:17:51

Sveučilište u Dubrovniku i Dubrovački simfonijski orkestar organizirali su koncert za mlade u amfiteatru sveučilišnog Kampusa 15. ožujka 2018. Cilj je ove suradnje bio povezati mlade, učenike i studente s glazbom, kroz program popularne pop i rock glazbe, filmskih tema te poznatih latino hitova.

DSO „Pops“ ansamblom ravnao je Slobodan Begić, a kao solist na trublji nastupio je Džemal Cakić. Neke od djela koje su nazočni čuli bile su teme iz filmova Avatar, Sjećanja jedne gejše, Misija, Ratovi zvijezda, tema serijala Igra prijestolja, zatim glazba Elvisa Presleyja, Abba-e, Beatlesa, Queena, Franka Sinatre, grupe Coldplay, Adele, te poznati latino hitovi kao što su Guantanamera i Mas Que Nada.

Ovaj je koncert privukao veliki broj mladih, studenata, zaposlenika Sveučilišta u Dubrovniku, ali i građana Dubrovnika i turista. Studenti su redom pohvalili ovakvu inicijativu i poželjeli novi koncert u skoro vrijeme.

Uvodno je prisutne pozdravio rektor prof. dr. sc. Nikša Burum.