Dodijeljene nagrade i pohvalnice studentima u projektu WebPoSt

05.07.2018, 12:51:51

Nagrade i pohvalnice studentima Odjela za elektrotehniku i računarstvo koji su sudjelovali u projektu WebPoSt (izradba web-stranica za poduzetnike od studenata), danas su u Rektoratu Sveučilišta dodijelili rektor prof. dr. sc. Nikša Burum i predsjednica Hrvatske gospodarske komore – ŽK Dubrovnik Terezina Orlić.

„Ova suradnja, koja traje već šest godina, izvrstan je primjer kako lokalna zajednica, realni sektor i Sveučilište mogu raditi zajedno. Zahvaljujem našim vrijednim i marljivim studentima koji su sudjelovali u ovom projektu, važno je da se mladi ljude što prije suoče s pozitivnim i negativnim stranama rada u realnom sektoru“, rekao je rektor Burum, dok je Orlić dodala kako „iako je šesta godina projekta veliki interes poduzetnika i studenata dokazuju da se radi o kvalitetnom projektu.“ Orlić je naglasila i da je u ovoj godini izrađeno čak 27 web-stranica, dok je ukupan broj u proteklih šest godina više od 80. I pročelnica Odjela za elektrotehniku i računarstvo izv. prof. dr. sc. Marija Mirošević pohvalila je projekt istaknuvši da je sigurna da će se ova suradnja nastaviti.

Studentske radove ocjenjivalo je povjerenstvo u kojem su bili predstavnici Odjela za elektrotehniku i računarstvo Sveučilišta u Dubrovniku, HGK – ŽK Dubrovnik i IT obrta Insoma. HGK – ŽK Dubrovnik osigurala je poklon pakete trojici najbolje ocjenjenih.

U projektu WebPoSt nagrađeni su:

–        prvo mjesto studentica Magdalena Kačić-Barišić za Plesni studio Step'n Jazz i za Lorea, turistički obrt,

–        drugo mjesto student Stijepo Legeny za Ventus d.o.o.,

–        treće mjesto student Nevenko Prce za Aster kulturno društvo – Dubrovnik.

Pohvalnice za sudjelovanje u projektu dobili su studenti:

–        studentica Ivana Brailo za Obrt Frančeško i za Terra studio d.o.o.,

–        student Mario Tucak za Adriaticus, turistički obrt i za Frizerski salon Anja,

–        studentica Petra Bego za Lily Make Up, NiIls&Care i za Dubrovnik  Tour,

–        student Stijepo Legeny za Apartment PAOLETTE Dubrovnik,

–        student Domagoj Burić za HIITbyANA, obrt i za Komo d.o.o.,

–        student Dražen Stjepić za Anima Croatia destination company d.o.o.,

–        student Vlaho Čerjan za TUT Borsve i za Novallis d.o.o.,

–        student Nevenko Prce za Ženska klapa Ladesta,

–        student Antun Đuras za Info, knjigovodstveni obrt i za Udruga KUD Fumari,

–        student Marijo Crnčević za Royal Prestige d.o.o i za Radio Narona d.o.o.,

–        student Vlaho Stanović za Udruga Lukjernica i za Wellness učilište-Ustanova za obrazovanje odraslih,

–        student Veljko Ramljak za Aedificator d.o.o i za Dobrovoljno vatrogasno društvo Lastovo,

–        studentica Katarina Musladin za Frizerski studio Eni i za Akvaterm d.o.o.

Nagrađeni studenti prezentirali su nazočnima izrađene web-stranice i istaknuli kako im je rad na ovom projektu bilo lijepo iskustvo, dok su poduzetnici pohvalili studentsku marljivost i odgovornost.