Stjepan Srhoj nagrađen za najbolje istraživanje u sklopu EU Horizon 2020 projekta SmartEIZ

27.09.2018, 12:15:07

Stjepan Srhoj, asistent na Odjelu za ekonomiju i poslovnu ekonomiju, dobitnik je nagrade "SmartEIZ Innovation Prize" za najbolji članak u sklopu projekta EU Horizon 2020 "SmartEIZ". Nagrađeni članak provodi evaluaciju potpora za mlada poduzeća tijekom recesije i napisan je u suradnji s kolegama s Ekonomskog Instituta Zagreb (EIZ), Brunom Škrinjarićem i Sonjom Radas. Evaluacijski odbor za odabir najboljeg istraživanja uključivao je istraživače s više institucija: University College London, University Maastricht, Bocconi i EIZ. Projekt SmartEIZ ima za cilj jačanje znanstvenih i istraživačkih kapaciteta Ekonomskog instituta, Zagreb (EIZ) u usporedbi s vodećim institucijama iz područja ekonomije i upravljanja inovacijama i tehnologijom (EMIT).

Ovo je četvrta nagrada našeg mladog asistenta u prethodnih godinu dana. Prisjetimo se da je Srhoj dobitnik nagrade Olga Radzyner koju dodijeljuje Austrijska Narodna Banka, Hans Raupach nagrada koju dodijeljuje njemački Leibniz institut, Career Integration Fellowship koju dodijeljuje češko-američka institucija CERGE-EI i upravo SmartEIZ Innovation Prize u sklopu EU Horizon 2020 projekta. Dodamo li ovome izlaganja istraživanja u tijeku na Sveučilištu Princeton i sudjelovanje u ovogodišnjoj Akademiji za politički razvoj (APR) možemo zaključiti da je naš asistent bio izrazito produktivan. Srhoj je asistent na kolegijima Osnove ekonomije, Mikroekonomija, Makroekonomija i Povijest ekonomske teorije i metode koje vodi prof. dr. sc. Đuro Benić.