Prof. dr. sc. Pero Maldini boravio u Rusiji

02.10.2018, 10:37:40

Na poziv NCPA (National Centre for Public Accreditation), nacionalne agencije Ruske Federacije za osiguranje kvalitete u visokom obrazovanju, prof. dr. sc. Pero Maldini boravio je u Rusiji od 25. do 30. rujna, na Chelyabinsk State University, u svojstvu inozemnog (EU) evaluatora u postupku reakreditacije pet studijskih programa prvog i drugog stupnja u području političke znanosti, međunarodnih odnosa, regionalnih studija i povijesti.

Misija NCPA-e je formiranje i promicanje standarda kvalitete u visokom obrazovanju kroz identifikaciju, evaluaciju i akreditaciju najboljih obrazovnih programa Ruske Federacije i drugih euroazijskih zemalja, s naglaskom na primjeni standarda kvalitete Europskog prostora visokog obrazovanja (EHEA). Visokoškolskim institucijama i studijskim programima koji udovoljavaju tim kriterijima, NCPA dodjeljuje certifikate o sukladnosti. Stoga u postupcima evaluacije studijskih programa i visokoškolskih institucija redovito uključuje stručnjake iz Europske unije.

Prof. dr. sc. Pero Maldini do sada je sudjelovao u postupcima akreditacije i reakreditacije više od pedeset, pretežno inozemnih, studijskih programa.

NCPA is a full member of the Central and Eastern European Networking Association (CEE Network), the Asia-Pacific Quality Network (APQN), the International Ranking Expert Group (IREG), the European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA), the International Network for Quality Assurance Agencies in Higher Education (INQAAHE).