UNIDU Alumni klub Srcem za Pelješac

03.12.2018, 11:14:28

Drugi UNIDU Alumni party koji je ovaj put imao humanitarni karakter održao se 30. studenoga 2018., u Sunset Beach Lounge clubu u Uvali Lapad. Kupnjom sadnica rogača, koje donira Zavod za mediteranske kulture Sveučilišta u Dubrovniku, prikupljala su se novčana sredstva za udrugu „Djeca Pelješca“, koja je osnovana kako bi djeci s poteškoćama u razvoju s poluotoka Pelješca omogućilo pružanje logopedske, radne i neurofeedback terapije. U terapiji je trenutno 20-ak pelješke djece. Kako djeca ne bi morala svakodnevno putovati na terapije u Metković ili Dubrovnik, dogovorena je  logopedska terapija u Janjini, koja se financira sredstvima Udruge. Nažalost, Udruga se podržava samo donacijama i pomoći jedinica lokalne i područne samouprave pa su roditelji primorani sami financirati troškove.

Za sve koji nisu bili u mogućnosti doći na party dobrovoljni humanitarni prilog može se uplatiti na račun Udruge:

Djeca Pelješca

Janjina 41

20246 Janjina

OIB 36821838003

IBAN: HR8323600001102683333

Nastavak na humanitarnu akciju prikupljanja novčanih sredstava za udrugu „Djeca Pelješca“ bila je društveno korisna aktivnost pošumljavanja sadnicama rogača opožarenog područja na Pelješcu na lokaciji Postup - Mokalo, koja se održala 1. prosinca 2018. UNIDU Alumni klub organizirao je besplatan prijevoz autobusom za Alumne, studente i zaposlenike Sveučilišta. Zavod za mediteranske kulture Sveučilišta u Dubrovniku donirao je 100 sadnica rogača. Nakon toga, domaćini s Pelješca osigurali su ručak u wine baru „Peninsula“ u Oskorušnomu. Kako je taj dan na Pelješcu organiziran Dan otvorenih vrata peljeških podruma, iskorištena je prilika za uživanje u degustaciji najboljih peljeških vina. Nakon wine bara Peninsula, posjetile su se vinarije Miličić i Matuško.