Obilježavanje Blagdana svetoga Nikole i Dana pomoraca

03.12.2018, 12:40:32

Pozivaju se studenti i zaposlenici Sveučilišta da se pridruže u obilježavanju Blagdana svetoga Nikole i Dana pomoraca u četvrtak, 6. prosinca 2018., iskazivanjem počasti svim pomorcima, učenicima i studentima poginulima u Domovinskom ratu, te našim prerano preminulim kolegama.

Sudjelovat ćemo u spuštanju vijenca u more, u spomen na sve poginule i preminule pomorce, ispred Gradske luke sa školskoga broda „Naše more“. Isplovljavanje broda je u 12:00 sati iz Gradske luke. U slučaju nevremena vijenac će se spustiti u more na Porporeli.

U 18:00 sati u Svetištu Gospe od Milosrđa slavit će se sveta misa zadušnica za sve pomorce, učenike i studente pomorskih učilišta u Dubrovniku poginule u Domovinskom ratu i za naše preminule kolege.

Pozivamo vas da na ovaj način odamo počast našoj mladeži koja je svoje živote prinijela kao žrtvu za spas našega Grada i domovine nam Hrvatske, i da se pomolimo za duše naših kolega koji su nas prerano napustili.

Nama na pamćenje, a njima mir i spokoj, te vječno hvala.