Održan okrugli stol „Budućnost tradicionalnih industrija i uloga klastera u njihovom razvoju“

13.12.2018, 12:46:48

U okviru projekta „Mogućnosti reindustrijalizacije hrvatskog gospodarstva – REINDUCE“ kojeg provode Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju Sveučilišta u Dubrovniku i Ekonomski institut Zagreb uz potporu Hrvatske zaklade za znanost, 11. prosinca 2018. u vijećnici Hrvatske gospodarske komore u Zagrebu održan je okrugli stol „Budućnost tradicionalnih industrija i uloga klastera u njihovom razvoju“.

U uvodnom dijelu rezultate istraživanja o ulozi klastera u razvoju drvne industrije u Hrvatskoj i Sloveniji predstavio je dr. sc. Ivan Damir Anić sa Ekonomskog instituta, istraživač na projektu REINDUCE. O perspektivama tradicionalnih industrija, mogućnostima državne potpore njihovoj transformaciji i ulozi klastera govorili su Tajana Kesić Šapić, direktorica sektora za industriju Hrvatske gospodarske komore, Bernard Likar iz Klastera drvne industrije Lesarski Grozd iz Slovenije, Ana Dijan iz Hrvatskog drvnog klastera, Marijana Liszt iz odvjetničkog društva Liszt & Posavec te izv. prof. dr. sc. Nebojša Stojčić sa Sveučilišta u Dubrovniku, voditelj projekta REINDUCE. Okrugli stol moderirala je doc. dr. sc. Nataša Drvenkar, prodekanica za suradnju s okruženjem, međunarodnu suradnju i projekte sa Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Osijeku.