Stipendije Francuske vlade za akademsku godinu 2019/2020

20.02.2019, 15:40:55

Francusko veleposlanstvo u Hrvatskoj u suradnji s Agencijom za mobilnost i programme EU otvara natječaj za stipendije Francuske vlade za akademsku godinu 2019/2020

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, Agencija za mobilnost i programe Europske unije i Veleposlanstvo Francuske Republike u Republici Hrvatskoj objavljuju Natječaj za dodjelu stipendija Vlade Francuske Republike za akademsku godinu 2019./2020.

STIPENDIJE ZA STUDIJ I STRUČNO USAVRŠAVANJE - ZA SVA ZNANSTVENA PODRUČJA

1. Sedam (7) stipendija u trajanju od devet (9) mjeseci za diplomski i poslijediplomski studij svih znanstvenih disciplina.

Prednost će se dati kandidatima koji se prijavljuju za Master 2 program.
Stipendije se moraju iskoristiti u akademskoj godini 2019./2020. Osim u iznimnim slučajevima, stipendije se počinju provoditi u listopadu 2019.
Kandidati koji su prethodno bili dobitnici ove stipendije ne mogu se ponovno prijaviti za istu vrstu stipendije.

1. Šest (6) mjeseci stipendija za diplomsko i poslijediplomsko stručno usavršavanje u trajanju od jednog (1) do tri (3) mjeseca.

Stipendije su namijenjene mladim stručnjacima i studentima hrvatskih visokih učilišta, upisanima na diplomske studije ili integrirane sveučilišne studije (na 4. ili višu godinu integriranoga sveučilišnog studija) te poslijediplomske studije svih znanstvenih disciplina.

Stipendije se moraju provesti do kraja 2019. godine. Više informacija na linku https://www.croatie.campusfrance.org/hr/natjecaj-za-stipendije-francuske-vlade-20192020