Koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra u Kampusu

29.03.2019, 14:03:06

Sveučilište u Dubrovniku i Dubrovački simfonijski orkestar organizirali su koncert za mlade u amfiteatru sveučilišnog Kampusa 29. ožujka 2019. Cilj je ovoj suradnji bio povezati mlade, učenike i studente s glazbom, kroz program popularne pop i rock glazbe, filmskih tema te poznatih latino hitova.

DSO „Pops“ ansamblom ravnao je Slobodan Begić, a kao solist na trublji nastupio je Džemal Cakić. Neke od djela koje je brojna publika imati priliku čuti bile su teme iz filmova Avatar, Sjećanja jedne gejše, Misija, Ratovi zvijezda, tema serijala Igra prijestolja, zatim glazba Elvisa Presleyja, Abbe, Beatlesa, Queena, Franka Sinatre, Adele, grupe Coldplay, ali i neki od poznatih latino hitova kao što su Guantanamera, Mas Que Nada i druge.