Posjet profesora iz Šangaja

29.03.2019, 11:43:18

Rektorat Sveučilišta u Dubrovniku u srijedu, 27. ožujka 2019., posjetili su profesori Centra za europske studije Šangajskog instituta za međunarodne studije dr. Fang Xiao, dr. Long Jing i profesorica Sveučilišta Shanghai Tongji prof. Song Lilei i sastali su se s prorektorom za međunarodnu suradnju i znanost prof. dr. sc. Martinom Lazarom i glavnim tajnikom Daliborom Ivušićem.

Razgovaralo se o mogućnostima suradnje sveučilišta, zajedničkih projekata, te razmjene studenata i nastavnika. Shangai Institute for International Studies  osnovan je 1960. i broje 106 zaposlenih u sedam instituta i šest istraživačkih centara. 2006. su bili rangirani kao jedan od top deset kineskih istraživačkih centara, tzv. „think tankova“, a 2008. kao jedan od top deset globalnih „think tankova“.