Razvoj računalnih igara

03.04.2019, 15:22:13

Razvojna agencija Grada Dubrovnika DURA organizira niz od šest TECH radionica za mlade. Radi se o inovativnim radionicama koje kombiniraju učenje i istraživanje, a prilagođene su potrebama korisnika neovisno o razini predznanja. Vrhunski predavači će polaznicima u par sati ponuditi najsuvremenija znanja i trendove iz raznih područja tehnologije.

Posljednja u nizu Tech radionica  "Razvoj računalnih igara" održati će se 06. travnja 2019.godine u prostorijama DURA-e (Branitelja Dubrovnika 15, 20 000 Dubrovnik).

Radionica je namijenjena srednjoškolcima, studentima i ostalim mladim osobama i onima koji se tako osjećaju.

Na radionici će polaznici raditi na klonu popularne mobilne igre "Color Switch". Radionica, odnosno programski dio će biti odrađen u C# programskom jeziku, pa je samim time namijenjena osobama koje već imaju iskustva u  radu sa C# ili nekim srodnim programskim jezikom, ali nije obavezan preduvjet.

Razvoj igre, odnosno predavanje će proći kroz slijedeće korake:

1. Kreiranje Unity 2D projekta

2. Kreiranje Unity scena koje ćemo koristiti kao levele ( razine ) igre

3. Kreiranje lopte kojom igrač upravlja

4. Dodavanje fizike na loptu ( brzina, skok, kolizija sa objektima koji je okružuju )

5. Kreiranje prepreka ( razne vrste: trokut, krug,  kvadrat.. )

6. Dodavanje zvijezde koja igraču daje bonus rezultat

7. Programiranje glavne logike "Color Switch" igre

8. Implementacija "Game Over" logike

9. Implementacija "Restart" logike

10. Kompiliranje igre za samostalno igranje izvan Unity3D enginea

Trajanje radionica je predviđeno od 09:00 - 17:00 sati.

Predavač na radionici je Damir Kovač, inženjer računalstva, sa dugogodišnjim iskustvom izrade i programiranja poslovnih aplikacija i gaming entuzijast, bilo da se radi o igranju ili stvaranju novih igara.

Više informacija možete dobiti putem maila mpuljas@dura.hr ili na mobitel 099 5361 271.

Požurite, broj polaznika je ograničen!