Posjet veleposlanice SAD-a u Hrvatskoj, Nathalie Rayes, Sveučilištu u Dubrovniku

U sklopu svog posjeta Dubrovniku, veleposlanica Sjedinjenih Američkih Država u Republici Hrvatskoj, Nathalie Rayes, posjetila je Sveučilište u Dubrovniku i Odjel za komunikologiju. Tijekom posjeta, veleposlanica je održala inspirativno predavanje za studente, tijekom kojeg je podijelila svoj karijerni put i pružila korisne savjete budućim novinarima i stručnjacima za odnose s javnostima.

Uz sastanke s prorektorom za poslovanje, Nebojšom Stojčićem, i predstavnicima Odjela za komunikologiju, dr. sc. Romanom John i Sandrom Buratović- Maštrapa, veleposlanica se upoznala s radom studentskih medija – Unidu televizije i Unidu radija. Naglasak je stavljen na važnost Sveučilišta za zajednicu, te prijateljske odnose između SAD-a i Hrvatske, što je vidljivo kroz broj studenata koji sudjeluju u razmjeni između dviju zemalja.

Uz veleposlanicu Rayes, u posjetu su sudjelovali Amanda Lillis, Duška Đurić-Lastrić i Petar Karabatić iz Veleposlanstva Sjedinjenih Američkih Država u Hrvatskoj.

Predhodni članakNatječaj za mobilnost osoblja – projekt Erasmus+ KA171 2023. – suradnja s partnerskim zemljama – SAD
Slijedeći članakObavijest studentima 2. godine prijediplomskog studija Brodostrojarstvo