Diplomski studij Odnosi s javnostima

Svrha i ciljevi studija

Sveučilišni diplomski studij Odnosi s javnostima, u trajanju od dvije godine, osposobljava studente za samostalno znanstveno-istraživačko i visokostručno djelovanje u službama odnosa s javnošću, vladinim i nevladinim organizacijama, PR i marketinškim agencijama i gospodarskim tvrtkama. Završenim studentima ovaj studij omogućava stručnu i valjanu primjenu teorijskih spoznaja u praktičnom radu i organizaciji te samostalno proučavanje zbivanja u odnosima s javnošću, društvu i odnosima među njima. U Hrvatskoj je, poglavito tijekom proteklih godina, razvidan porast potražnje za komunikacijskim menadžerima ili menadžerima za odnose s javnošću, pa je studiranje na prvome hrvatskom diplomskom studiju iz odnosa s javnostima izvrstan izbor.

Osnovna obilježja studija

Studij ima više stručnih radionica kao sastavni dio svog programa. To znači da studenti, uz redovito obrazovanje u obveznim općim i stručnim znanstvenoteorijskim kolegijima i disciplinama, provode znatan dio vremena i u radionicama gdje uče i prakticiraju osnovne vještine struke kojom će se sutra uspješno baviti. Posebno se ističu radijska, televizijska i novinarska radionica koje obuhvaćaju sveučilišne medije (Unidu radio, Unidu televizija, časopis Punkt) programe i sadržaj kojih kreiraju i uređuju studenti preddiplomskog i obaju diplomskih studija Odjela za komunikologiju.

studomat
e-učenje upute