Čišćenje plaža u sklopu projekta MARLESS

Znanstvenici s Odjela za primijenjenu ekologiju Sveučilišta u Dubrovniku uz pomoć volontera prošli su tjedan provodili terenska istraživanja u okviru projekta MARLESS. Trstenik i Prevlaka su dvije plaže u Dubrovačko-neretvanskoj županiji koje su odgovarale parametrima propisanim projektom. Na njima je organizirano prikupljanje, razvrstavanje po kategorijama te analiza antropogenog otpada.

Projekt MARine Litter cross-border awarenESS and innovation actions provodi se od 1. lipnja 2020. do 31. prosinca 2022. godine u okviru CBC Programa „2014-2020. Interreg V-A, Italija – Hrvatska“ i sufinancira iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Projekt se bavi problemom otpada u Jadranskom moru s različitih aspekata uključujući praćenje količine otpada u moru, podizanje svijesti građana o tom problemu, pilot aktivnosti kojima je svrha testirati eksperimentalne procese uklanjanja otpada iz mora, kao i prekogranično upravljanje koje bi smanjilo količinu otpada koji dospijeva u Jadransko more.

Predhodni članakPovodom Dana turističkih vodiča održano predavanje o povijesnim ženskim samostanima u Dubrovniku
Slijedeći članakInformativni dan o projektu ProtectAS održan u Studentskom domu