Doc. dr. sc. Srđan Vujičić održao predavanje pred Znanstvenim vijećem za pomorstvo HAZU

Pročelnik Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku, doc. dr. sc. Srđan Vujičić, 7. lipnja je održao predavanje pred Znanstvenim vijećem za pomorstvo Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Tema predavanja je bila ‘Globalni pomorski stručnjak – Korpus znanja Međunarodne udruge pomorskih učilišta‘ (IAMU Global Maritime Professional – Body of Knowledge), a s obzirom na to kako je Vujičić član radne skupine za izradu revidiranog izdanja Korpusa.

U okviru predavanja, pročelnik je predstavio povijesni kontekst Korpusa znanja, misiju i cilj ovakve publikacije kojom IAMU, na sveučilištima koja su članovi udruge, nastoji obrazovati stručnjake u pomorskom sektoru i omogućiti stjecanje jednakih znanja i vještina pomorskim stručnjacima, bez obzira na mjesto obrazovanja.

Predhodni članakProject Boomer: Digital Literacy Workshops for the Elderly in Five Croatian Counties
Slijedeći članakSvečano promovirani studenti Sveučilišta u Dubrovniku