Jure Pirjać, dobitnik Rektorove nagrade

Oduvijek sam bio sklon logičkom i matematičkom razmišljanju. Po završetku opće gimnazije nisam htio napuštati Dubrovnik, pa sam odlučio upisati ono što me je najviše zanimalo, matematiku i računarstvo. Zato sam, kao maturant s izvrsnim uspjehom, upisao studij Primijenjeno/poslovno računarstvo u Dubrovniku.
Studij me nije razočarao; štoviše, dao mi je uvid u to kako je lakše potaknut se na razmišljanje i kreativni rad s manjom ekipom kolega i profesora.Profesori su uvijek tu i spremni su dati stručni savjet i prihvatiti prijedloge studenata kako bi se napredovalo u radu.
Studij je usmjeren na teorijski i na praktički dio, čime se cjelina teorijskog učenja upotpunjuje praksom. Time se širi opus izbornih predmeta, i na vama je da odredite najprikladniji način za vašu budućnost.
Potičem svakoga koga zanima kombinacija programiranja, umjetne inteligencije i matematike da upiše spomenuti studij.
Tako ćete svojim učenjem i radom ostvariti uvjete za napredak u budućoj karijeri.”

Jure Pirjać

Predhodni članakProfessor Piotr Zawadzki from Wroclaw University of Economics and Business gives lecture to Erasmus students
Slijedeći članakNATJEČAJ – tehnički suradnik; voditelj brodice